Szukaj...

Ctrl +K
  • Pijany kierowca busa zatrzymany w Zielonej Górze

Pijany kierowca busa zatrzymany w Zielonej Górze

W piątkowy wieczór, 18 sierpnia, w Zielonej Górze na ulicy Batorego doszło do niecodziennego zdarzenia. Pijany kierowca busa, jadący z wynikiem prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, został zatrzymany przez policję.

minibus Renault w lesie
Źródło: Istock

To mogło się skończyć tragicznie. W Zielonej Górze kierujący busem mężczyzna został zatrzymany zaraz za rondem Jaworskiego. Policjanci, którzy interweniowali, od razu dostrzegli, że coś jest nie tak. Kierowca, wyraźnie nietrzeźwy, dmuchnął w alkomat, który wykazał niemal 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Nie jest trudno sobie wyobrazić, jakie ryzyko niesie za sobą prowadzenie pojazdu w takim stanie, zwłaszcza w godzinach szczytu. Na szczęście szybka reakcja funkcjonariuszy pozwoliła na uniknięcie potencjalnej tragedii. Kierowca busa został natychmiast zatrzymany i pozbawiony prawa jazdy.

Nadchodzące dni przyniosą dla mężczyzny poważne konsekwencje. Oprócz straty uprawnień czeka go proces sądowy. Może mu grozić kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat. Do tego dojdą grzywny, których wysokość może oscylować w granicach od 5 tys. zł do nawet 30 tys. zł. Bus, którym kierował mężczyzna, został odstawiony na policyjny parking przez pomoc drogową.

Korzystamy z plików cookie, aby mierzyć i ulepszać Twoje doświadczenia.