Szukaj...

Ctrl +K
  • Pijany kierował skuterem na oczach policjantki. Znów stanie przed sądem.

Pijany kierował skuterem na oczach policjantki. Znów stanie przed sądem.

Asp. Karolina Koszelowska, naczelnik wydziału prewencji żagańskiej policji, nie spodziewała się, że jej wolny dzień w taki sposób zostanie zakłócony. Jechała spokojnie samochodem, kiedy nagle dostrzegła mężczyznę na skuterze, który nieoczekiwanie się przewrócił. Natychmiast postanowiła zareagować.

skuter
Źródło: Istock

Po zatrzymaniu samochodu szybko podbiegła do poszkodowanego. Chociaż mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń, okazało się, że jest kompletnie pijany. Test alkomatowy potwierdził jej przypuszczenia – 49-latek miał w organizmie ponad trzy promile alkoholu.

Ale to nie koniec niespodzianek. Jak się okazało, mężczyzna posiadał również czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kobieta natychmiast poinformowała dyżurnego żagańskiej jednostki. Do miejsca zdarzenia skierowano patrol, który zabezpieczył dowody oraz podjął dalsze czynności. 49-letni kierujący skuterem, nie dość że łamał prawo, prowadząc pod wpływem alkoholu, to jeszcze miał zakaz prowadzenia. Teraz czeka go kolejna rozprawa sądowa. Jeśli zostanie uznany za winnego, może spędzić nawet do 5 lat za kratami.

Korzystamy z plików cookie, aby mierzyć i ulepszać Twoje doświadczenia.